reklama

19-latek usłyszał zarzuty za ucieczkę przed policją

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 26.05.2022 13:16,
Policjanci z drogówki zatrzymali 19-letniego bielszczanina, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.
19-latek usłyszał zarzuty za ucieczkę przed policją

W środę (25.05) około 11.00 na osiedlu Polskich Skrzydeł, mundurowi z bielskiej drogówki chcieli skontrolować osobowego seata. Kierujący jednak nie zatrzymał się i gwałtownie przyspieszając, rozpoczął ucieczkę. Mundurowi ruszyli w pościg i powiadomili o tym dyżurnego komendy.

Ten skierował do działań pościgowych dodatkowe patrole. Kierowca osobówki został zatrzymany kilkanaście minut później po tym, jak utknął w rowie melioracyjnym. Stróże prawa zatrzymali 19-letniego kierującego. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów. W obawie przed wysokim mandatem, zdecydował się na ryzykowną ucieczkę.

Mężczyzna został doprowadzony do komisariatu III, gdzie usłyszał zarzuty. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej grozi kara nawet 5 lat więzienia. Za jazdę bez uprawnień może z kolei zostać ukarany przez sąd grzywną w wysokości nawet 30 tysięcy złotych i zakazem prowadzenia pojazdów.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy