22 akcje ratownicze w górach w miniony weekend

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 08.06.2020 12:46,
To był pracowity weekend dla goprowców.
22 akcje ratownicze w górach w miniony weekend

Za nami ciepły weekend. Mnóstwo wybrało się na górkie wędrówki i... mnóstwo pracy mieli ratownicy GOPR.

- Tylko sobotę ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR przeprowadzili 17 akcji ratunkowych w górach, w niedzielę kolejne 5. Najczęściej ratownicy wyjeżdżali do wypadków rowerowych w rej. Szczyrkowski Ośrodek Narciarski, na trasach Enduro Trails, a także w rej. Babiej Góry. Kilkukrotnie udzielali pomocy przy zasłabnięciach, zatruciach i zachorowaniach. Pilnej pomocy wymagali m.in. osoba z poważnym urazem głowy po utracie przytomności, 4-letnie dziecko poparzone wrzątkiem oraz rowerzysta z gałęzią wbitą w ramię.

Końcem tygodnia prowadziliśmy również nocne poszukiwania w rejonie Trójstyku. Poszukiwany 13-latek szczęśliwie odnalazł się u rodziny kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania - informują ratownicy GOPR Beskidy.

foto: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy