23-latek potrącił na pasach trzech mężczyzn

Region, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 29.10.2019 12:02, ap
Właściwie nie ma dnia, w którym nie doszłoby do wypadku drogowego. Niestety w okresie jesiennym wzrasta liczba potrąceń pieszych. Czy ludzie muszą ginąć na drogach?
23-latek potrącił na pasach trzech mężczyzn
W weekend w powiecie żywieckim doszło do dwóch wypadków, z czego w jednym z nich ucierpieli piesi na pasach.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek, około 13.15 a ul. Jana Kazimierza w Milówce.

- Jak wstępnie ustalili policjanci, 34-latek kierując dacią, nie zachował ostrożności i najechał na tył stojącego przed przejściem dla pieszych samochodu mazda, który następnie uderzył w tył lexusa - relacjonuje asp. Mirosława Piątek z żywieckiej komendy.

Wszyscy kierowcy byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Następnego dnia ok. godz. 18.30 na ul. Sporyskiej w Żywcu ponownie doszło do niebezpiecznego zdarzenia.

- Jak wynika z ustaleń policjantów, 23-latek kierując fiatem seicento, nie ustąpił pierwszeństwa pieszym, którzy znajdowali się na przejściu dla pieszych i potrącił trzech mężczyzn w wieku 37, 40 i 41 lat - informuje policjantka.

W wyniku zdarzenia piesi na szczęście nie odnieśli groźnych obrażeń i po medycznym zaopatrzeniu mogli wrócić do domów. Kierowca za złamanie przepisów ruchu drogowego otrzymał mandat karny.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy