35-latek groził nożem w bielskim markecie. Został zatrzymany i już trafił do aresztu

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 13.02.2020 15:00,
Na szczęście nikomu nic się nie stało.
35-latek groził nożem w bielskim markecie. Został zatrzymany i już trafił do aresztu
Policjanci z Samodzielnego Oddziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 35-latka, który w jednym z supermarketów ukradł butelkę whisky, a następnie grożąc nożem chcącemu go zatrzymać pracownikowi ochrony, zbiegł.

Jak informuje bielska policja, do zdarzenia doszło we wtorek w jednym z supermarketów przy ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej. Około godziny 17 do sklepu wszedł mężczyzna, który skradł butelkę whisky o wartości 55 złotych. Złodzieja zauważył ochroniarz, który postanowił ująć nieuczciwego klienta. Mężczyzna jednak nie chciał ani dać się złapać, ani zostawić skradzionego alkoholu. Wyjął nóż i grożąc jego użyciem ochroniarzowi, zbiegł ze sklepu.


Personel sklepu o napadzie natychmiast powiadomił Policję, a napadnięty ochroniarz podał dokładny rysopis sprawcy. Oficer dyżurny bielskiej komendy na miejsce od razu skierował mundurowych, policyjnych wywiadowców, psy tropiące oraz patrole z Samodzielnego Oddziału Prewencji w Bielsku-Białej, które tego dnia patrolowały miasto. Stróże prawa rozpoczęli poszukiwania niebezpiecznego przestępcy.

Niecałą godzinę zajęło policjantom wytropienie podejrzewanego o tę kradzież mężczyzny. Zatrzymali go mundurowi z wapienickiego oddziału prewencji w rejonie dworca PKP przy ul. Warszawskiej. Mężczyzna zdążył już wypić alkohol. Jak ustalili policjanci, skradzioną butelkę whisky „postawił” swoim znajomym, którzy nie mieli pojęcia, że pochodzi ona z kradzieży. 35-latek trafił do policyjnego aresztu, a sprawą zajęli się śledczy z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej. Po zebraniu solidnego materiału dowodowego został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej. To poważne przestępstwo, bez względu na wartość zrabowanej rzeczy. 35-latkowi grozi aż 10 lat za kratami.

Bielski sąd na wniosek śledczych aresztował mężczyznę.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy