53-latek zatrzymany na meczu Podbeskidzia

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 05.05.2022 08:21,
W niedzielne południe policjanci zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami TS Podbeskidzie Bielsko-Biała i Zagłębia Sosnowiec.
53-latek zatrzymany na meczu Podbeskidzia

Policjanci z bielskiego garnizonu, wspierani przez mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej, Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, w Rybniku, Komendy Powiatowej Policji z Cieszyna i Żywca, a także Wydziału Policji Sądowej i Konwojowej KWP w Katowicach , czuwali w niedzielne południe nad bezpieczeństwem blisko 3 tysięcy kibiców na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej.

W związku z tym, że był to mecz zakwalifikowany jako zabezpieczanie imprezy masowej podwyższonego ryzyka, wdrożone zostały szczególne środki ostrożności - nie tylko wokół stadionu, ale w całym mieście. Policjanci współpracowali zarówno ze Strażą Ochrony Kolei, Strażą Pożarną, Strażą Miejską, jak i służbami ochrony działającymi na terenie stadionu. Zabezpieczeniem dowodził I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Dariusz Zajda wraz z Dowódcą Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Dariuszem Fajferkiem.

W zabezpieczeniu stróże prawa wykorzystali policyjnego drona, który z powietrza rejestrował zachowanie się kibiców.

Kryminalni z bielskiej komendy zatrzymali 53-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który na stadionie, w sektorze gospodarzy, podpalił szaliki klubowe drużyny gości. Stadionowe przestępstwo zostało zarejestrowane kamerami monitoringu, a kryminalni z bielskiej komendy zabezpieczyli materiał dowodowy i zatrzymali mężczyznę. Był nietrzeźwy, miał we krwi blisko półtora promila alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Za występki te zostanie ukarany grzywną w wysokości 5 tysięcy złotych i czteroletnim zakazem stadionowym. Stróże prawa zajęli część jego aktywów finansowych na poczet przyszłej grzywny. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

Policjanci prowadzą teraz dalsze czynności służbowe w związku z innymi naruszeniami prawa, do jakich doszło podczas imprezy masowej i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

źródło: KMP Bielsko-Biała


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy