6,5 roku więzienia za wysadzenie w powietrze bloku w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 19.07.2021 16:50,
Do wybuchu doszło w lipcu 2018 roku.
6,5 roku więzienia za wysadzenie w powietrze bloku w Bielsku-Białej
Ponad 20 zarzutów przedstawiła prokuratura Mateuszowi H. oskarżonemu o wysadzenie w powietrze bloku w budowie na Sarnim Stoku w Bielsku-Białej. Do zdarzenia doszło 17 lipca 2018 roku. W poniedziałek 19 lipca br. sąd wydał wyrok w tej sprawie: Mateusz H. został skazany na karę 6,5 roku więzienia. Oskarżony musi też naprawić szkody, które wyrządził.

Sąd ustalił, że mężczyzna podłożył pod budynek butle z gazem, doprowadził do ich wybuchu, co doprowadziło do zawalenia się budynku. Według sądu, mężczyzna usiłował też w taki sposób zniszczyć kolejne dwa będące w budowie budynki, ale mu się to nie udało. Mężczyzna został zatrzymany kilka miesięcy później. Od tej pory siedzi w areszcie.

Straty na szkodę firmy budującej te bloki oszacowano na ponad 1,2 miliona złotych.

W uzasadnieniu sędzia Jarosław Steciuk wskazał, że proces - w przypadku wysadzenia w powietrze budynku - miał charakter poszlakowy, ale sąd nie miał wątpliwości, iż oskarżony, który się nie przyznawał do postawionych zarzutów, jest winny.

Wyrok nie jest prawomocny. Obrońca skazanego zapowiedział złożenie apelacji.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy