70-letni paralotniarz utknął na wysokim drzewie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 05.05.2020 07:00, red
Kolejna taka sytuacja w ostatnich dniach.
70-letni paralotniarz utknął na wysokim drzewie

W poniedziałek (4.05) po południu ratownicy GOPR otrzymali zgłoszenie o awaryjnym lądowaniu paralotniarza w rejonie szczytu góry Żar.

Zgłaszający widział z powietrza zawieszoną na czubku drzewa paralotnię i słyszał wołanie o pomoc, lecz nie nawiązał kontaktu z pilotem. W rejon wypadku wyjechał 3-osobowy zespół z centrali. Po odnalezieniu poszkodowanego ratownicy ewakuowali go technikami linowymi z drzewa, a następnie pomogli w zdjęciu skrzydła paralotni. Szczęśliwie 70-letni pilot nie doznał żadnych obrażeń - informuje w komunikacie GOPR Beskidy.

Na przełomie kwietnia i maja goprowcy prowadzili już kilka podobnych akcji ratowniczych. Na szczęście, nikomu nic się nie stało.

foto: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy