reklama

9 nowych przypadków koronawirusa na Śląsku

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 25.03.2020 10:44,

Nowe dane z ministerstwa.

9 nowych przypadków koronawirusa na Śląsku

W środę (25.03) rano Ministerstwo Zdrowia poinformowała o 26 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym 9 z województwa śląskiego.

Poinformowano również, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby - 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce 927 osób. 12 osób zmarło.

Od początku epidemii na Śląsku zachorowało 96 osób.

[OBRAZ1]

Nowe zarażone osoby przebywają w szpitalach, albo w izolacji domowej.

W dobrym stanie jest kobieta w sile wieku, która trafiła na oddział zakaźny szpitala w Bytomiu. Kobieta była pod nadzorem służb sanitarnych w Gliwicach, które ustaliły, iż mieszkanka prawdopodobnie zakaziła się w swoim miejscu pracy - informuje Alina Kucharzewska, rzeczniczka Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Kolejny przypadek kontaktu z wirusem SARS-CoV-2 w pracy dotyczy młodego mężczyzny, który przebywa w izolacji domowej. Znajduje się pod nadzorem sanepidu w Gliwicach.

W dobrym stanie zdrowia, w izolacji przebywa kobieta w sile wieku z powiatu cieszyńskiego. Zakaziła się poprzez kontakt z osobą chorą.

Poprzez kontakt z osobą z bliskiego otoczenia zakażona została młoda kobieta, która przebywa pod nadzorem sanepidu w Tychach. Zastosowano wobec niej izolację domową.

W dobrym stanie jest kobieta w sile wieku z powiatu gliwickiego. Jak ustaliły służby sanitarne, mieszkanka zakaziła się od osoby, która powróciła z Francji


Po powrocie z zagranicy do kwarantanny trafił mężczyzna w sile wieku z powiatu gliwickiego. Gdy pojawiły się u niego objawy, skonsultował się z lekarzem, który uznał, że może leczyć się w domu.

Na konsultacji w szpitalu w Chorzowie była kobieta w średnim wieku z powiatu lublinieckiego. Lekarz chorób zakaźnych ocenił jej stan jako dobry i zdecydował, że mieszkanka może kurować się w domu. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia

W dobrym stanie zdrowia do domowej izolacji został odesłany mieszkaniec powiatu zawierciańskiego. Mężczyzna w sile wieku najprawdopodobniej zakaził się w pracy.

W ciężkim stanie do szpitala w Zawierciu zgłosiła się kobieta z powiatu myszkowskiego, która wykazuje wyraźne objawy zakażenia koronawirusem. Sanepid ustala źródło zakażenia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy