Agresywny mężczyzna wtargnął na teren szkoły

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 23.10.2020 13:04,
Bielska policja podaje szczegóły czwartkowego zdarzenia.
Agresywny mężczyzna wtargnął na teren szkoły

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 11.20 w jednej ze szkół średnich w Bielsku-Białej przy ul. Piastowskiej.

Dyrekcja szkoły zgłosiła, że do placówki wtargnął agresywny mężczyzna, który nie reagował na apele personelu, aby opuścić budynek. Na miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi z wydziału prewencji oraz trzeciego komisariatu, którzy błyskawicznie dotarli na miejsce i skutecznie obezwładnili mężczyznę. Żadna z osób przebywających na terenie szkoły nie doznała obrażeń.

Zatrzymany mężczyzna po wykonaniu z nim wstępnych czynności i ustaleniu jego tożsamości trafił do policyjnego aresztu. Śledczy z trzeciego komisariatu ustalili, że to pochodzący z Katowic 30-latek bez stałego miejsca zamieszkania, prowadzący włóczęgowski tryb życia. Po wtargnięciu do szkoły nie używał on żadnego niebezpiecznego narzędzia ani nie groził nikomu jego użyciem. Śledczy z trzeciego komisariatu ustalają dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia oraz motywy działania mężczyzny.

Za naruszenie miru poprzez wtargnięcie na teren szkoły grozi mu kara jednego roku pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

źródło: KMP Bielsko-Biała


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy