Akcja CBA w Żywcu. Dwie osoby zatrzymane

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 02.06.2020 15:00,
Bezpośrednio po przyjęciu pieniędzy mężczyźni zostali zatrzymani przez agentów CBA.
Akcja CBA w Żywcu. Dwie osoby zatrzymane

Jak informuje biuro prasowe Centralnego Biura Antykorupcyjnego, funkcjonariusze łódzkiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na „gorącym uczynku” dwóch biznesmenów.

Sprawa dotyczy powoływania się na wpływy między innymi w Urzędzie Miejskim w Żywcu. Jeden z zatrzymanych mężczyzn przyjął łapówkę w kwocie 10 tysięcy złotych w zamian za pośrednictwo w załatwieniu pozytywnych decyzji administracyjnych.

- Wręczający pieniądze biznesmen planował zrealizować inwestycję budowlaną na terenie powiatu żywieckiego. Przyjmujący korzyść mężczyzna, powołując się na wpływy, podjął się załatwienia wydania, bądź też przyspieszenia wydania decyzji o pozwolenie na budowę. Obiecał także ingerować w planie zagospodarowania przestrzennego. Bezpośrednio po przyjęciu pieniędzy mężczyźni zostali zatrzymani przez agentów CBA. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Katowice-Południe - informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy