Akcja Maska w bielskich autobusach [FOTO]

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 23.11.2020 14:37, INFORMACJA PRASOWA
Zdecydowana większość pasażerów bielskiej komunikacji miejskiej nosi maseczki.
Akcja Maska w bielskich autobusach [FOTO]

To wnioski po dzisiejszej akcji Maska 2020, w której uczestniczyli pracownicy – na co dzień – kierowcy autobusów.

Akcja została przeprowadzona po raz drugi (pierwszy raz odbyła się w sierpniu) wspólnie z bielską Strażą Miejską i Wydziałem Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Jej celem było przypomnienie o obowiązku zakrywania ust i nosa na przystankach i w środkach komunikacji masowej. Dwa patrole rozdawały ulotki informacyjne oraz maseczki, dla osób, które ich nie posiadały.

-To były pojedyncze incydenty. Ta akcja pokazała, że ludzie obecną sytuację traktują bardzo poważnie i stosują się do wprowadzonych nakazów – przyznają zgodnie Michał i Sebastian, którzy uczestniczyli w akcji. Obaj pracują jako kierowcy autobusów w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym Sp. z o.o. w Bielsku-Białej.

Jak mówią, rzadko zdarzają się niezdyscyplinowani pasażerowie. Jeśli jednak tak jest – szybko reagują pozostali podróżni. Kierowcom też zdarza się interweniować, choć to trudne zadanie, bo są oddzieleni od pasażerów i muszą skupić się na bezpiecznym dowiezieniu ich do celu.

-Zwykle taka osoba poproszona o zasłonięcie ust i nosa robi to, nawet jeśli nie maseczką, to na przykład szalem – mówi kierowca Michał.

Podejmowane dziś działania będą kontynuowane przez strażników miejskich.źródło: MZK Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy