reklama

Akcja profilaktyczna policjantów i strażaków nad jeziorem

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 15.07.2020 09:09,
Aby wakacje były bezpieczne.
Akcja profilaktyczna policjantów i strażaków nad jeziorem

Wakacje to czas wypoczynku oraz rekreacji. Wielu z nas odpoczywa korzystając z uroków wodnych kąpieli. O to, by były one bezpieczne, dbają policyjni motorowodniacy, którzy wspólnie ze strażakami oraz woprowcami zorganizowali spotkanie profilaktyczno-edukacyjne. Odbiorcami ważnych treści byli uczestnicy półkolonii. Na koniec wszyscy otrzymali od policjantów edukacyjne kolorowanki „Bezpieczne wakacje”.

We wtorek (14.07) nad Jeziorem Międzybrodzkim odbyło się spotkanie zorganizowane w myśl ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wzięły w nim udział dzieci przebywające na półkolonii. Organizatorami spotkania byli policyjni motorowodniacy z Gilowic, strażacy ochotnicy z Międzybrodzia Bielskiego oraz woprowcy z Beskidzkiego WOPR-u. W czasie spotkania, dzieci zdobywały wiedzę dotycząca tego, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Poznały również podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.Dodatkowo każdy mógł zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów czy strażaków w codziennej służbie. Dużo emocji wśród milusińskich wzbudził pokaz pracy psów ratowników “Mamby” oraz “Aresa”, których właścicielem jest strażak ochotnik z OSP w Międzybrodziu Bialskim. Czworonogi na co dzień zajmują się poszukiwaniem osób zaginionych. Dodatkową atrakcją dla dzieci był rejs policyjną oraz strażacką motorówką. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał książeczkę oraz broszurę, w których streszczone zostały wszystkie informacje dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Głównym celem tej akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju do września br. Akcja została wpisana do Harmonogramu działań na rok 2020 w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020.


źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy