Akcja ratownicza w rejonie Baraniej Góry. Uratowano kobietę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 02.04.2021 13:41,
Do zdarzenia doszło w czwartek nad ranem
Akcja ratownicza w rejonie Baraniej Góry. Uratowano kobietę
Jak informuje GOPR Beskidy, w czwartek (1.04) o godz. 4:00 nad ranem do CSR dotarło zgłoszenie o kobiecie, która odłączyła się od grupy (3 os.) zmierzającej do bacówki na Hali Baraniej. Z treści zgłoszenia wynikało, że kobieta jest przemoczona, nie ma siły iść dalej, nie zna terenu, nie wie skąd wyszła i gdzie idzie (wie tylko, że do bacówki), nie ma wyposażenia turystycznego.


Ratownikom po wysłaniu linka do pobrania aplikacji
Ratunek
udało się uzyskać współrzędne ratowanej. Podjęli również bezskuteczne próby kontaktu z grupą, z którą poruszała się kobieta.

W Centrali zaczęła organizować się grupa ratowników. Do Kamesznicy wyjechał ratownik z prywatnym quadem z Rajczy, z CSR wyruszył zespół ratowników zestawem wyjazdowym (karetka górska Toyota Hillux + quad). Z Przysłopia w kierunku Baraniej Góry udali się ratownicy na nartach skiturowych.

O godz. 6:15 do poszkodowanej dotarł pierwszy ratownik. Kobieta była mocno wychłodzona, znajdowała się w 2 stopniu hipotermii, został zabezpieczona termicznie i medycznie. Po dotarciu na miejsce kolejnych ratowników, zespoły rozpoczynają ewakuację ratowanej w noszach SKED do Kamesznicy Złatnej, gdzie zostaje przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Wyprawa ratunkowa zakończyła się powrotem ratowników do CSR o godz. 10:00.

źródło: GOPR Beskidy, foto M. Patryas

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy