reklama

Akcja ratownicza w Szczyrku zakończona, prokuratura wszczyna śledztwo

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 05.12.2019 14:49, red
Na tym etapie śledczy nie mogą wykluczyć żadnej z wersji.
Akcja ratownicza w Szczyrku zakończona, prokuratura wszczyna śledztwo

W czwartek (5.12) po południu zakończono akcję ratowniczą w Szczyrku, gdzie dzień wcześniej wieczorem doszło do wybuchu gazu i zawalenia się domu. Akcja ratownicza trwała kilkanaście godzin. Niestety, nikogo nie udało się uratować. Spod gruzów wydobyto ciała 8 osób, w tym 4 dzieci.

W trakcie akcji ratowniczej lekko ranny został jeden ze strażaków. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W ciągu kilkunastogodzinnej akcji w Szczyrku pracowało ponad 200 strażaków zawodowych i ochotników, 200 policjantów oraz innych służb.

W czwartek popołudniu w Szczyrku przebywał wicepremier Jacek Sasin, który poinformował o zakończeniu działań ratowniczych i podziękował wszystkim służbom za ofiarną pracę.Wstępnie wiadomo, że przyczyną wybuchu było prawdopodobnie przewiercenie gazociągu średniego ciśnienia, który przebiegał kilka metrów od budynku. Prace w sąsiedztwie gazociągu wykonywała firma zewnętrzna, przewiert wykonywany był po linii gazociągu. Gaz z uszkodzonej rury przedostał się do budynku, doszło do eksplozji i zawalenia się domu.

Niemniej to tylko wstępne przyczyny. Teraz do akcji wkraczają śledczy. Prokuratura prowadzi już śledztwo w sprawie katastrofy. - Przedmiotem postępowania jest zdarzenie zagrażające życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach - poinformowała dziennikarzy Agnieszka Michulec z Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

Dodała, że na tym etapie śledczy nie mogą wykluczyć żadnej z wersji.

Przeprowadzone będą oględziny miejsca zdarzenia, jak również sekcja zwłok i identyfikacja ofiar tragedii. Prokuratura zabezpieczyła też sprzęt, który był używany do prac przy gazociągu. Trwa zabezpieczanie dokumentacji, między innymi w starostwie powiatowym i firmie projektowej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy