Akcja służb ratowniczych na lotnisku w Kaniowie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 23.09.2021 12:20,
Na szczęście było to tylko ćwiczenia.
Akcja służb ratowniczych na lotnisku w Kaniowie

Na lotnisku w Kaniowie, podczas lądowania samolotu kończącego lot widokowy, dochodzi do niebezpiecznego zdarzenia. Samolot podchodząc do lądowania, dostaje z lewej strony silny podmuch wiatru. Pilot stracił panowanie nad sterami, a następnie rozbił maszynę. Takie było wyjściowe założenie przeprowadzonych ćwiczeń.

W wyniku awaryjnego lądowania znajdujący się na pokładzie samolotu pilot i pasażer odnieśli obrażenia. Istniała także groźba wybuchu pożaru, dlatego niezbędna była szybka ewakuacja osób znajdujących się na pokładzie. Sytuację zaobserwowali Prezes Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji oraz dyrektor operacyjno-techniczny, którzy podjęli decyzję o natychmiastowym powiadomieniu służb i podjęli decyzję o zamknięciu lotniska.

Szkolenie zostało przeprowadzone w celu przygotowania personelu do reagowania w sytuacjach kryzysowych oraz działania w stanie zagrożenia. Chociaż odbywały się one według założonego scenariusza, miały dynamiczny przebieg, a ich celem było jak najbardziej realistycznie odzwierciedlenie niebezpiecznej sytuacji. Takie przedsięwzięcia, poza założeniami szkoleniowymi wynikającymi z rozporządzenia Ministra Transportu – mają również za zadanie doskonalić współpracę pomiędzy służbami porządkowymi.

Wypracowane schematy i sposoby reagowania na podobne zagrożenia mogą okazać się bowiem bezcenne, kiedy do podobnej sytuacji doszłoby w rzeczywistości. Współdziałanie służb i poznanie wzajemnych kompetencji jest jednym z kluczowych zagadnień interdyscyplinarnego zarządzania kryzysowego.źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy