Aktualne dane sanepidu z powiatu bielskiego

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 04.04.2020 17:33,
Informacja bielskiego sanepidu 4.04.2020 roku, godzina 14:00.
Aktualne dane sanepidu z powiatu bielskiego

W sobotę (4.04) po godzinie 17:00 ministerstwo podało informacje o kolejnych 124 osobach zakażonych koronawirusem w Polsce, w tym 15 z województw śląskiego.

W szpitalu w Bielsku-Białej zmarła 85-letnia kobieta, zarażona Covid-19. Jak poinformowano - kobieta miała "choroby współistniejące".

W izolacji domowej leczyć się będzie przez kolejne dni mieszkaniec Katowic w średnim wieku oraz mieszkanka Bielska-Białej w sile wieku. Są w dobrym stanie zdrowia.

Dodatnie okazały się próbki pobrane od 7 pacjentów szpitala nr 2 w Bytomiu oraz 4 pacjentów hospitalizowanych w zakładzie pulmonologii w NZOZ Tarnowskie Góry.

Do szpitala zakaźnego w Tychach trafił mężczyzna w sile wieku z powiatu cieszyńskiego oraz mieszkanka Sosnowca w sile wieku. Są w dobrym stanie.

Dobre wiadomości płyną ze szpitali z oddziałami zakaźnymi w naszym województwie. Dwa ujemne wyniki wykazały próbki pobrane od 67-letniej pacjentki, która leczyła się w szpitalu w Chorzowie. Groźnego wirusa zwalczył także organizm 64-letniego mieszkańca Blachowni, który hospitalizowany był w szpitalu w Częstochowie im. NMP. Tutaj także kurował się mieszkaniec w sile wieku z gminy Dębowiec, który również może wrócić wyleczony do domu. Koronawirusa w organizmie nie ma także młody mieszkaniec Będzina – badania molekularne jego próbek okazały się ujemne. Co ciekawe, mężczyzna leczył się w swoim domu pod nadzorem sanepidu oraz lekarza zakaźnika.


Na tą chwilę w izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju przebywa 15 pacjentów. Jeden pacjent został dziś wypisany, gdyż po badaniach próbek okazało się, iż nie jest zakażony. Jak przekazał nam prezes goczałkowickiego uzdrowiska Tomasz Kordon, wsparcie okazali mieszkańcy miejscowości Wola, którzy poprzez zbiórkę przekazali takie rzeczy jak kawa, herbata czy środki czystości – trafią one bezpośrednio do osób przebywających w izolatoriach. Jak zapewnia prezes, również rodzina może zaopatrzyć swoich izolowanych bliskich w najpotrzebniejsze rzeczy – wystarczy, że członek rodziny przywiezie je zapakowane w szczelne worki jednorazowe i przekaże je kadrze, a ta z kolei pacjentowi.Aktualna sytuacja epidemiologiczna w Bielsku-Białej i powiecie bielskim:

Liczba osób poddana kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną: 421

Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem: 12

Liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym: 1450

Łączna liczba osób u których stwierdzono wynik dodatni: 26

Łączna liczba ozdrowieńców: 1

Łączna liczba zgonów: 3

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy