Antonina Gabryś obchodziła setne urodziny

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 04.05.2021 12:17, fot. z archiwum rodzinnego
2 maja 2021 roku 100. rocznicę urodzin obchodziła mieszkanka Bielska-Białej Antonina Gabryś. Z okazji tak pięknego jubileuszu bielski samorząd przekazał 100-latce serdeczne gratulacje i życzenia.
Antonina Gabryś obchodziła setne urodziny

Antonina Gabryś przyszła na świat 2 maja 1921 r. w Kostuchnie, dziś jest to dzielnica Katowic. Jej ojciec Jan Filak był urzędnikiem w kopalni i zasłużonym działaczem społecznym, mama Zofia - gospodynią domową. Od wczesnej młodości pani Antonina była związana z Bielskiem. Pod koniec lat 50. zawarła związek małżeński z Józefem Gabrysiem. Wiele lat przepracowała w Bielskim Przedsiębiorstwie Remontowo-Budowlanym Przemysłu Lekkiego.

Jest osobą pogodną, życzliwą dla ludzi. Przeczytała w życiu mnóstwo książek. Do jej ulubionych lektur należą m.in. powieści historyczne Henryka Sienkiewicza. W młodości wiele czasu spędziła, wędrując po Beskidach. Interesuje się sportem. Wśród gazet, które namiętnie czyta, muszą znajdować się te, które donoszą o sukcesach polskich sportowców.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy