Awantura w hostelu. Ukrainiec zaatakował kolegę nożem. Napastnik aresztowany

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 19.09.2019 08:50, red
Niebezpieczna sytuacja w Bielsku-Białej.
Awantura w hostelu. Ukrainiec zaatakował kolegę nożem. Napastnik aresztowany
Jak informuje bielska policja, do niebezpiecznego zdarzenia doszło 15 września w jednej z dzielnic Bielska-Białej. W późnych godzinach wieczornych w budynku służącym jako hostel jeden z lokatorów zaatakował swojego znajomego nożem, zadając mu kilka ciosów. Groził mu i dwóm innym mieszkańcom budynku pozbawieniem życia.


Powiadomiony o zdarzeniu oficer dyżurny bielskiej komendy natychmiast wysłał na miejsce patrol. Kiedy na miejsce dotarli funkcjonariusze ogniwa patrolowego z drugiego komisariatu na zewnątrz czekał pokrzywdzony oraz jego roztrzęsieni znajomi. Sprawca interwencji przed przyjazdem mundurowych zamknął się w mieszkaniu. Policjanci wezwali na miejsce ratowników medycznych z bielskiego pogotowia ratunkowego, a sami udali się do mieszkania, gdzie obezwładnili i zatrzymali napastnika. Okazał się nim 28-letni obywatel Ukrainy.

Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu. W czasie popełniania przestępstwa był trzeźwy. Na szczęście nie zdążył wyrządzić nikomu krzywdy, chociaż obrażenia, jakie spowodował u 21-latka, także obywatela Ukrainy zagrażały jednak jego życiu, a groźby, które kierował do swoich znajomych, były realne. Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej.

Zebrali oni materiał dowodowy i doprowadzili obcokrajowca do prokuratora, gdzie usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała i gróźb karalnych. Na wniosek śledczych bielski sąd aresztował na 3 miesiące podejrzanego. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu do 15 lat za kratami, przy czym kara nie może być w takim przypadku krótsza niż 3 lata.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy