Awaria kolejki na Żarze. Sześć osób rannych

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 20.07.2021 10:57,
Doszło do nagłego uruchomienia hamulca awaryjnego.
Awaria kolejki na Żarze. Sześć osób rannych
W sobotę ratownicy GOPR dyżurujący na stacji PKL Góra Żar zostali poinformowani przez pracowników o awarii technicznej kolei linowo-terenowej.

W wyniku nagłego uruchomienia hamulca awaryjnego poszkodowanych zostało 6 osób (3 dorosłych i 3 dzieci) zjeżdżających ze szczytu na dolną stację.

Osoby poszkodowane zostały zaopatrzone przez ratowników GOPR i zbadane przez wezwane na miejsce Zespoły Ratownictwa Medycznego ZOZ Żywiec. Dwoje dzieci z urazem głowy i podejrzeniem wstrząśnienia mózgu, a także kobieta w zaawansowanej ciąży, zostali przetransportowani do szpitala. Pozostali poszkodowani z ogólnymi potłuczeniami i niegroźnymi obrażeniami nie wymagali hospitalizacji.

źródło: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy