Będzie kara za pokazanie policjantom środkowego palca

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 10.05.2021 11:15,
30-latek usłyszał zarzut znieważenia policjantów na służbie.
Będzie kara za pokazanie policjantom środkowego palca

jak informuje policja, w sobotę późnym popołudniem mundurowi z komisariatu przy ulicy Kamińskiego w Bielsku-Białej patrolowali ulicę Karpacką. W pewnym momencie kilkanaście metrów przed nimi przebiegł w miejscu niedozwolonym mężczyzna. Pieszy nie miał założonej maseczki, a kiedy policjanci podjechali bliżej, odwrócił się, pokazał obraźliwy gest, tak zwany środkowy palec i wyzwał ich, używając niewybrednych obelg.

Mundurowi zawrócili i postanowili wylegitymować krewkiego pieszego, który dopuścił się właśnie przestępstwa znieważenia stróży prawa. Ten jednak przyspieszył kroku, a po chwili wszedł do swojej ogrodzonej nieruchomości. Kiedy policjanci podeszli nadal zachowywał się wobec nich arogancko, używając wulgarnych przekleństw, wyrzucał policjantów i wciąż odmawiał okazania dokumentu.

Kiedy nie pomogły wezwania i ostrzeżenia, a bielszczanin zaczął zaciskać pięści i stawał się coraz bardziej agresywny, stróże prawa użyli siły i obezwładnili agresora. Okazało się, że ma prawie dwa promile alkoholu. Został doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 30-latek usłyszał zarzut znieważenia policjantów na służbie. Za ten występek może spędzić za kratami nawet rok. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy