Bielscy policjanci w akcji na granicy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 04.01.2022 08:41,
Są tam również teraz, w okresie świąteczno-noworocznym.
Bielscy policjanci w akcji na granicy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej od października oddelegowywani są do pełnienia służby w pasie przy granicy z Białorusią. Do zadań policjantów z pionów ruchu drogowego należy zabezpieczenie i monitorowanie ciągów komunikacyjnych przy granicy. Funkcjonariusze skrupulatnie kontrolują pojazdy i osoby nimi się poruszające, przede wszystkim pod kątem ujawniania i zapobiegania przewożeniu cudzoziemców, którzy mogliby nielegalnie przedostać się na teren Polski.

Sprawdzają także legalność przewożonych ładunków i bagaży oraz stan techniczny aut i trzeźwość kierowców.

To trudna służba, pełniona pod dużą presją, która wymaga od policjantów dużego zaangażowania i doświadczenia. W aktualnym kontyngencie, który służbę pełni od końca grudnia, wraz z policjantami na co dzień kontrolującymi ruch drogowy na bielskich drogach znalazł się naczelnik bielskiej drogówki, komisarz Krzysztof Stankiewicz.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy