Bielska policja podsumowała majówkę na drogach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 04.05.2020 12:13,
Było w miarę spokojnie, choć....
Bielska policja podsumowała majówkę na drogach

Jak wynika z policyjnych statystyk, podczas pierwszego majowego długiego weekendu na drogach powiatu bielskiego doszło do 29 zdarzeń drogowych.

Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Mundurowi zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących. 5 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

- To wynik przede wszystkim tego, że mieszkańcy Bielska-Białej i powiatu bielskiego wykazali się dyscypliną i w tych dniach w zdecydowanej większości pozostali w domach, ograniczyli przemieszczanie się i gromadzenie. W czasie majówki bielscy policjanci interweniowali 70 razy w związku z naruszeniem przepisów porządkowych wprowadzonych w celu przeciwdziałania epidemii. W większości podejmowanych przez stróży prawa interwencjach wystarczające okazały się pouczenia. Dziękujemy za obywatelską postawę i stosowanie się do wprowadzonych przepisów porządkowych. Jest dla nas ogromne wsparcie w czasie, kiedy znaczące siły i środki policyjne skupione są na walce w rozprzestrzenianiu się zakażeń koronawirusem - podkreślają bielscy policjanci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy