Bielskie pogotowie ma nową karetkę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 23.11.2020 16:58, INFORMACJA PRASOWA
Nowa karetka, wyposażona m.in. w respirator dla dzieci trafi do gminy Jasienica.
Bielskie pogotowie ma nową karetkę
Bielskie Pogotowie Ratunkowe kupiło ambulans dzięki 600 tys. zł dotacji z ministerstwa zdrowia. Pojazd, wart w sumie 730 tys. zł został uroczyście przekazany przez ministrów: Stanisława Szweda i Grzegorza Pudę. Obaj panowie dziękowali ratownikom medycznym za walkę na pierwszej linii frontu z pandemią COVID-19.


Wojciech Waligóra, dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego podkreślał, że karetka jest naszpikowana sprzętem do ratowania życia z górnej półki.

- Na wyposażeniu mamy defibrylatory, urządzenia do kompresacji klatki piersiowej, respirator który możemy zastosować także w przypadku dziecka mającego powyżej pół roku. Nie wszystkie respiratory spełniają takie wymogi - mówi szef pogotowia. Same nosze bariatryczne, przystosowane do transportu cięższych chorych kosztują ok. 150 tys. zł. Stąd tak wysoka wartość zakupu.

- Myślę, że siłę i wolę walki z pandemią będziemy mieli do końca, natomiast takie wsparcie znacznie nam ją ułatwi. Respirator przydaje się w przypadku pacjentów typowo covidowych z ciężką niewydolnością oddechową - mówi ratownik medyczny Krzysztof Wilczek, lider podstacji BPR w Jasienicy.

Starosta Andrzej Płonka przypomniał, że bielskie pogotowie obsługuje nie tylko powiat bielski i Bielsko-Białą, a więc obszar zamieszkiwany przez ok. 350 tysięcy mieszkańców. – Wspieramy także ościenne powiaty, jak to się dzieje w przypadku naszego wymazobusu, który pracuje również na Śląsku Cieszyńskim - mówi starosta Płonka.

M.Fritz / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy