Bielskie ulice patrolowane są teraz z powietrza

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 19.07.2021 14:29,
Mundurowi z bielskiej drogówki w codziennej służbie wykorzystują policyjnego drona, który na stałe wpisał się w sposób walki z piratami drogowymi.
Bielskie ulice patrolowane są teraz z powietrza

Mundurowi z bielskiej drogówki wykorzystują w codziennej służbie policyjnego drona. Jego operatorzy obserwują zachowanie kierowców i pieszych, a w przypadku ujawnienia wykroczenia, drogą radiową przekazują informacje patrolowi zlokalizowanemu w pobliżu obserwowanego miejsca, który podejmuje kontrolę drogową lub legitymowanie pieszego uczestnika ruchu drogowego bądź rowerzysty.

Nowoczesny bezzałogowy statek powietrzny Policji to dron marki DJI Matrice 300 RTK. Jest to najnowocześniejsze tego rodzaju urządzenie wykorzystywane obecnie przez Polską Policję. Urządzenie dysponuję kamerą z 200-krotnym przybliżeniem i może się poruszać z prędkością rzędu 80 kilometrów na godzinę. Kamera drona nagrywa obraz w rozdzielczości 4K, co pozwala zabezpieczyć materiał dowodowy bardzo dobrej jakości.

Dzisiaj pod okiem drona znaleźli się uczestnicy ruchu drogowego w rejonie skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Sarni Stok, a policjanci przyglądali się kierowcom, którzy nie zatrzymywali się na czerwonym świetle lub popełniali wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu pieszych.źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy