Bielsko-Biała: strażnicy miejscy zaatakowani przez wandali

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 16.09.2020 14:18,
Zatrzymano dwóch mieszkańców Bielska-Białej, którzy zaatakowali bielskich strażników miejskich.
Bielsko-Biała: strażnicy miejscy zaatakowani przez wandali

Dyżurny monitoringu Straży Miejskiej zauważył mężczyznę, który idąc ulicą 11 Listopada, wyrywał kwiaty z ozdobnych klombów. Na miejsce zostali skierowani strażnicy. 32-letniego wandala spotkali w okolicy jednego ze sklepów. Kiedy mundurowi zażądali okazania dokumentu tożsamości bielszczanin zrobił się agresywny, nie wykonywał poleceń strażników, zaczął ich wyzywać.

Gdy funkcjonariusze próbowali ująć 32-latka, ten wspólnie z młodszym kolegą zaatakowali strażników. Mężczyźni używali siły, odpychali mundurowych i wyzywali. Strażnicy dzięki swojej zdecydowanej reakcji, pomimo doznanych obrażeń, ujęli 32-letniego agresora. Jego 26-letni wspólnik, który zbiegł z miejsca zdarzenia, nie zdołał daleko uciec. Został zlokalizowany przez dyżurnego miejskiego monitoringu, który od razu powiadomił policjantów. Stróże prawa zatrzymali zaskoczonego 26-latka na bielskiej ulicy Orkana.

Obydwaj zatrzymani mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, 32-latek i jego 26-letni kompan zostali doprowadzeni do prokuratury. Usłyszeli zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia strażników miejskich oraz wpływania przemocą na czynności służbowe funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Bielsku-Białej. Za przestępstwa te każdemu z nich grozi wyrok nawet 3 lat więzienia.

Prokurator objął podejrzanych policyjnym dozorem. Napastnicy muszą się liczyć z surowszym wymiarem kary, ponieważ przestępstwa, których się dopuścili zostały zakwalifikowane, jako występki o charakterze chuligańskim, a za takie czyny prawo karne przewiduje surowsze sankcje.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy