Bielsko: sprawa 12-letniej matki trafiła do sądu

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 29.10.2019 11:33, ap
Prokuratura nie prowadzi już śledztwa w sprawie 12-latki, która w lipcu urodziła dziecko. Akta przekazane zostały do Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej. Co dalej z nieletnią?
Bielsko: sprawa 12-letniej matki trafiła do sądu
Przypomnijmy: w wakacje cała Polska usłyszała o dziecku, urodzonym przez 12-letnią mieszkankę Bielska-Białej.Prokuratura jeszcze przed narodzinami chłopczyka, wszczęła śledztwo w sprawie doprowadzenia do obcowania płciowego z tak młodą osobą. Młoda matka wskazała ojca dziecka. Okazało się, że również jest nieletni.

W poniedziałek (28.10) Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Północ przekazała sprawę 12-letniej bielszczanki do sądu.

- Prokuratura nie jest właściwym organem do prowadzenia tego postępowania i przekazała sprawę do sądu rejonowego w Bielsku-Białej, wydział rodzinny i nieletnich – mówi Agnieszka Michulec z Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

Sąd rodzinny nie wydaje jednak orzeczeń, które stanowią karę. Po własnym postępowaniu organ ten zastosować może środki wychowawcze.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy