Bielszczanin napadł na 67-letnią seniorkę i zerwał jej z szyi złoty łańcuszek z medalikiem

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 25.08.2020 14:52,
Kobieta wracała z kościoła.
Bielszczanin napadł na 67-letnią seniorkę i zerwał jej z szyi złoty łańcuszek z medalikiem
Do zdarzenia doszło 18 sierpnia tuż po godzinie 19 w rejonie przejścia podziemnego na ulicy Żywieckiej. 67-latka wracała z wieczornej mszy z pobliskiego kościoła, gdy na jej drodze stanął młody mężczyzna. Napastnik zerwał jej z szyi złoty łańcuszek wraz z medalikiem i zbiegł. Przestraszona seniorka natychmiast wezwała Policję. Policjanci zebrali materiał dowodowy i ustalili rysopis sprawcy.


Przestępstwo zostało zakwalifikowane jako kradzież zuchwała, występek wprowadzony ostatnią nowelizacją do kodeksu karnego. Sprawą zajęli się kryminalni z bielskiej jedynki.

Śledczy rozpoczęli poszukiwania mężczyzny i szybko ustalili, że sprawcą może być 27-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Kryminalni ustalili, że przebywa u jednej ze swoich znajomych. Kiedy uzyskali informacje, że podejrzewany o kradzież bielszczanin jest w mieszkaniu, zatrzymali zaskoczonego mężczyznę. Policjantom udało się także odzyskać skradzioną przez niego biżuterię, którą zdążył już sprzedać w jednym z lombardów.

Dzięki temu rodowa pamiątką powróciła do prawowitej właścicielki, 67-letniej seniorki. 27-latek usłyszał natomiast zarzuty kradzieży zuchwałej, za którą grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy