Bielszczanka nie dała się nabrać oszustom

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 26.04.2021 15:15,
Dzisiaj znowu odezwali się oszuści, którzy zadzwonili do jednej z mieszkanek miasta.
Bielszczanka nie dała się nabrać oszustom

W rozmowie telefonicznej oszust podawał się za policjanta i próbował naciągnąć kobietę na jedną z typowych metod, jakimi zwykle posługują się przestępcy. Kobieta po wysłuchaniu jego wersji zadzwoniła na numer alarmowy, aby sprawdzić, czy rzeczywiście miała do czynienia z funkcjonariuszem Policji.

Wtedy dowiedziała się, że miała do czynienia nie ze stróżami prawa, ale bezwzględnymi oszustami, którzy próbowali ją ograbić, działając metodą „na policjanta". Dzięki własnej ostrożności nie dała się pozbawić oszczędności.

Oszuści nie dają jednak łatwo za wygraną, dlatego ostrzegamy. Oszuści podający się za policjantów informują zwykle, że ktoś z najbliższej rodziny miał wypadek drogowy i pilnie potrzebuje dużej sumy pieniędzy, żeby wykupić się od odpowiedzialności. Czasami twierdzą, że tropią internetowych hakerów i proszą o przelanie pieniędzy z rachunku lub wyłudzają dane dostępu do konta w banku.

Najczęściej proszą o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ostrzegamy Seniorów oraz ich najbliższych, aby nie dali się oszukać. Próby wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod nr telefonu 47 85 712 55, 112 lub w dowolnym komisariacie.

źródło: KMP Bielsko Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy