Bilans po przejściu trąby powietrznej w Kaniowie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 08.06.2020 10:55,
Żywioł, który przeszedł w niedzielę (7.06) po południu przez Kaniów uszkodził dachy na 22 domach i 1 budynku gospodarczym. Nikt nie ucierpiał.
Bilans po przejściu trąby powietrznej w Kaniowie
Na miejscu w Kaniowie pracowało 25 zastępów strażaków: 7 z Państwowej Straży Pożarnej oraz 18 z Ochotniczej Straży Pożarnej. W sumie działania prowadziło ponad 130 strażaków. Do wieczora udało się zabezpieczyć uszkodzone dachy plandekami i foliami. Na miejscu były również 2 samochody pogotowia energetycznego i pogotowie gazowe. Działania zabezpieczały 3 radiowozy policji.


Aż 11 domów uszkodzonych zostało na ul. Dankowickiej, 7 na ul. Grobel Borowa. Ucierpiało także mienie mieszkańców przy ul. Jasnej i Torowej.

W Kaniowie był starosta Andrzej Płonka oraz pracownicy wydziału zarządzania kryzysowego Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej. Z wójtem gminy Bestwina Arturem Beniowskim spotkał się także Jan Chrząszcz, wicewojewoda śląski.

Rano do akcji wrócili strażacy z OSP, którzy pomagają mieszkańcom zabezpieczyć teren wokół uszkodzonych budynków - mówi Marek Rączka, szef zarządzania kryzysowego w bielskim starostwie. Żywioł uszkodził, oprócz dachów także ogrodzenia i garaże, przewracał drzewa, pozrywał linie energetyczne.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bestwinie przygotowuje wnioski o przyznanie doraźnej pomocy dla poszkodowanych.

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy