Blisko 50 ratowników szukało zaginionego grzybiarza

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 12.09.2020 12:15, PG
W piątek po południu 75-letni mężczyzna wyszedł na grzyby.
Blisko 50 ratowników szukało zaginionego grzybiarza

W piątek (11.09.) do Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szczyrku zadzwonił mężczyzna, informując że jego 75-letni wujek przed południem wyszedł na grzyby w rejonie Oblaka (pasmo Policy) i do tej pory nie wrócił, nie nawiązał też kontaktu z rodziną.

Jak poinformowała ratowników rodzina, mężczyzna leczy się na cukrzycę i powinien kilka godzin wcześniej zażyć leki. Nie zabrał ze sobą telefonu, ani nie był przygotowany na pogorszenie pogody, które nastąpiło (opad deszczu, mgła, spadek temperatury).

Na pomoc oprócz ratowników z Markowych Szczawin (quad + karetka terenowa GOPR) wyruszyli też ratownicy z Grupy Podhalańskiej GOPR. Z Centrali wyjechał VW Crafter - mobilne centrum dowodzenia wraz z 3 ratownikami i 2 quadami na przyczepie. W terenie działał również zespół przewodnik Aleksander Karkoszka i pies Gaja.

O godz. 19:45 ratownicy otrzymali informację o pojawieniu się poszukiwanego w jednym z domów w Skawicy. Ratownicy dotarli do mężczyzny, który przyznał, że stracił orientację w terenie i szczęśliwie udało mu się po kilku godzinach dotrzeć do zabudowań. Lekko wychłodzony, ale w ogólnym stanie dobrym został przekazany rodzinie. O godz. 21:00 wszystkie zespoły powróciły z wyznaczonych do przeszukania sektorów. Wyprawa została zakończona powrotem do Centralnej Stacji Ratunkowej o 23:45.

W poszukiwaniach wzięło udział łącznie 46 osób.

???? Wczoraj tuż przed 16:00 do CSR w Szczyrku zadzwonił mężczyzna, informując że jego 75-letni wujek przed południem...

Opublikowany przez GOPR Beskidy Piątek, 11 września 2020

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy