Bohater z 5a. Chłopak uratował kobietę przed hipotermią

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 25.01.2022 19:50,
Wracający z treningu Maksymilian Szoblik zauważył leżącą na przystanku autobusowym kobietę.
Bohater z 5a. Chłopak uratował kobietę przed hipotermią

Spostrzegł, że kobieta ma przemoczone buty, nie było z nią kontaktu, a po dotknięciu jej dłoni chłopca aż zmroziło!

Natychmiast zaczął działać. Wezwał karetkę, wypytał przechodniów czy nie znają kobiety, pomógł otulić ją folią termiczną i pozostał aż do przyjazdu karetki aby być pewnym, że kobieta jest w dobrych rękach.
Bez wątpienia uratował jej życie, a jak stwierdzili sami ratownicy medyczni- wystarczyło jeszcze pół godziny a nie było by już kogo ratować.

Chłopcu pogratulował wójt gminy Jaworze Radosław Ostałkiewicz na swoim profilu facebookowym ale nie tylko. Odwiedził też chłopca osobiście.

- Cieszę się, że jaworzańska młodzież posiada wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy i potrafi z niej korzystać. Nauczenie właściwych zachowań i wyrobienie nawyków w sytuacji zagrożenia życia już od najmłodszych lat będzie procentowało - stwierdził wójt


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy