Był we właściwym miejscu i czasie. Policjant na urlopie uratował mężczyźnie życie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 04.03.2020 10:15, red
Bielski policjant nie pozostał obojętny.
Był we właściwym miejscu i czasie. Policjant na urlopie uratował mężczyźnie życie

Jak informuje bielska policja, do zdarzenia doszło w niedzielę 1 marca przed południem. Starszy sierżant Dawid Zątek z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej jechał trasą DK86 w Sosnowcu.

W pewnym momencie zauważył leżącego w bezruchu na przystanku mężczyznę. Policjant natychmiast zatrzymał pojazd i pobiegł do poszkodowanego. Okazało się, że mężczyzna był nieprzytomny. Policjant sprawdził, że poszkodowany oddycha oraz nie doszło do zatrzymania krążenia. Mundurowy udzielił mu pomocy i ułożył go w bezpiecznej pozycji, okrył kocem termicznym oraz monitorował jego funkcje życiowe do czasu przybycia wezwanej przez siebie karetki pogotowia. Po dotarciu na miejsce medyków Dawid Zątek przekazał im poszkodowanego.

Policjant z wapienickiego oddziału prewencji znalazł się we właściwym miejscu i czasie, wiedział co robić i zrobił to tak, jak należy. Dzięki swojej sprawnej reakcji uratował mężczyźnie życie.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy