Cała seria wypadków w górach. W sierpniu już 39!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 11.08.2020 15:07,
Świetna pogoda zachęca do górskich wędrówek, ale nie wszystkim turystom udaje się szczęśliwe wrócić do domu.
Cała seria wypadków w górach. W sierpniu już 39!

Jak informuje GOPR Beskidy, od początku sierpnia ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR udzielili pomocy w 39 wypadkach.

- Codziennie dochodzi do typowych zdarzeń turystycznych tj. zostajemy wezwani do urazów kończyn i zachorowań. Wielu wypadkom ulegają rowerzyści na trasach enduro, a w ostatnich dniach także paralotniarze (m.in. dwa urazy kręgosłupa). Często odbieramy zgłoszenia dot. zabłądzeń w terenie. Lokalizację wypadków i poszkodowanych ułatwia nam aplikacja Ratunek, którą przed wyjściem w góry koniecznie zainstalujcie - informują goprowcy.


W miniony weekend zabezpieczali również trasę biegu "Chudy Wawrzyniec". Dwóch uczestników ze względu na mocne odwodnienie nie było w stanie kontynuować zawodów, biegacze doznali też kilku drobnych kontuzji. Interweniowały zespoły z Rajczy i Hali Miziowej.:)

foto: M. Juraszek / GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy