Ciastka z marihuaną w plecaku nastolatka

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 02.10.2020 14:05,
Nastolatek po nocy spędzonej w policyjnej izbie dziecka usłyszał zarzuty czynu karalnego.
Ciastka z marihuaną w plecaku nastolatka
Jak informuje bielska policja, do zdarzenia doszło 30 września przed godziną 10 rano w bielskich Komorowicach. Policjanci z referatu antynarkotykowego realizowali swoje zadania służbowe patrolując m.in. okolice placówek szkolnych. Na ulicy Katowickiej zauważyli podejrzanie się zachowującego młodego mężczyznę. Postanowili więc go wylegitymować. Kiedy policjanci przedstawili się i poprosili o dokumenty, nastolatek zaczął uciekać.


Stróże prawa zatrzymali go po krótkim pościgu pieszym. Okazało się, że w plecaku miał kilkanaście gramów marihuany i ciastka z zawartością tego narkotyku. Policjanci zabezpieczyli całość posiadanych przez niego substancji odurzających. 16-latek po nocy spędzonej w policyjnej izbie dziecka usłyszał zarzut popełnienia czynu karalnego z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd. Za posiadanie narkotyku sędzia rodzinny może zastosować środki wychowawcze przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich, a nawet umieścić nastolatka w poprawczaku.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy