Cieszyńscy motocykliści zatrzymali pijanego kierowcę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 20.05.2020 14:18,
Mężczyzna miał trzy promile alkoholu w organizmie.


Cieszyńscy motocykliści zatrzymali pijanego kierowcę

Do zdarzenia doszło w niedzielę (17.05) kilka minut po godz. 15.00.

Grupa 6 motocyklistów jadących ulicą 26 Marca zauważyła osobowego volkswagena, którego kierowca jechał „od lewa do prawa”, "odbijając się od krawężników".

Fani dwóch kółek z powiatu cieszyńskiego relacjonowali potem policjantom, że jechali za samochodem ponad 10 minut. Jak mówili, chwilami było groźnie, zwłaszcza gdy kierowca zbliżał się do krawężnika, po którym szedł człowiek. Trąbili, machali do przechodniów, żeby ktoś wezwał policję, ale bezskutecznie.

Mężczyźni postanowili zmusić kierowcę osobówki do zatrzymania się. Przy ul. Wyszyńskiego samochód zatrzymał się, a motocykliści wyciągnęli kierowcę z auta i zatrzymali pojazd, który zaczął staczać się na motocykle, po czym powiadomili policjantów. Jak się okazało 59-latek miał w organizmie trzy promile alkoholu. Ponadto mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Wzorową postawą wykazali się motocykliści, którzy doskonale wiedzą, jakie zagrożenie na drodze powodują pijani kierowcy - nie tylko dla nich, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Ich postawa zasługuje na pochwałę i uznanie. W takich przypadkach nasza czujność i stanowcza reakcja może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie - podkreślają policjanci.

źródło: KPP Cieszyn

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy