Coraz częściej kierowcy tracą prawo jazdy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 05.06.2020 16:45,
Powód jest oczywisty.
Coraz częściej kierowcy tracą prawo jazdy
Jak wynika z raportów policji, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu to w Polsce najczęstsza przyczyna wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Jazda z nadmierną prędkością zwiększa ryzyko śmierci i poważnych obrażeń.

- Mając to na uwadze, w trosce o użytkowników ruchu drogowego, policjanci bacznie przyglądają się kierowcom z ciężką nogą. Efektem tych działań jest to, że od początku roku żywieccy policjanci zatrzymali już ponad 20 praw jazdy. W samym tylko maju – 10 - informują żywieccy policjanci.


Policjanci zarówno w czasie działań, jak i podczas codziennej służby baczną uwagę zwracają na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Od początku roku już w 22 przypadkach przekroczenie prędkości było na tyle znaczące, że policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu od kierowców ich uprawnień do kierowania. W samym tylko maju takich sytuacji było 10.

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność, rozwagę i odpowiedzialność. Siadając za kierownicę pojazdu, powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych uczestników ruchu. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii. Pamiętajmy też o obserwacji drogi i jej otoczenia, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Zgodnie z przepisami, kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności i ustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Apelujemy też o kulturę i życzliwość wobec innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy