Cudzoziemcy ukryli się w naczepie ciężarówki

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 16.11.2020 15:13,
Funkcjonariusze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej otrzymali informację, że w jednej z zagranicznych ciężarówek mogą znajdować się uchodźcy.
Cudzoziemcy ukryli się w naczepie ciężarówki

Zgłosił się do odprawy celnej w Oddziale Celnym w Żywcu.

Funkcjonariusze śląskiej KAS otrzymali informację, że w jednej z zagranicznych ciężarówek mogą znajdować się uchodźcy. Powiadomili o podejrzeniach funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Bielsku-Białej. Mundurowi śląskiej KAS zerwali zamknięcia celne. Po otwarciu ciężarówki okazało się , że wewnątrz ukrywało się tam sześciu mężczyzn podających się za obywateli Afganistanu. Mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Kierowca ciężarówki, obywatel Bułgarii, nie był świadomy, że wraz z nim podróżują cudzoziemcy.

W związku z tym, iż żaden z cudzoziemców nie posiadał dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP wszyscy zostali zatrzymani. Wobec mężczyzn wszczęto postępowania administracyjne zmierzające do wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu. Cudzoziemcom przedstawiono zarzut nielegalnego przekroczenia granicy. Wszyscy przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia.

Na podstawie decyzji sądu, mężczyźni zostali umieszczeni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

źródło: slaskie.kas.gov.pl


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy