Cztery osoby zatrzymane za posiadanie narkotyków

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 12.10.2020 11:05,
Czwórkę amatorów zabronionych substancji zatrzymali w ciągu ostatniego weekendu stróże prawa.

Cztery osoby zatrzymane za posiadanie narkotyków

Policyjni wywiadowcy patrolujący rejon ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej w nocy z piątku na sobotę, tuż po północy zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Postanowili go wylegitymować. Podczas czynności służbowych ujawnili przy nim dwa różne rodzaje narkotyku. 21-latek posiadał marihuanę i amfetaminę. Mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Podobny los spotkał 24-latka ze Szczyrku. Tamtejsi stróże prawa kontrolując parkingi przy ulicy Dworcowej, zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Okazało się, że posiadał przy sobie marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie, a nazajutrz usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Z kolei w piątek po południu mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej w rejonie galerii handlowej przy ul. Mostowej zatrzymali 17-latka z powiatu bielskiego, który posiadała przy sobie marihuanę. W niedzielę w godzinach dopołudniowych funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach podczas czynności służbowych wykonywanych na terenie Janowic wobec 19-letniej mieszkanki tej miejscowości ujawnili, że w mieszkaniu posiadała kilka porcji marihuany.

Wszystkie ujawnione przez policjantów narkotyki zostały zabezpieczone. Za ich posiadanie każdej z zatrzymanych osób grozi do 3 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje wkrótce prokurator.

Posiadanie każdej ilości narkotyków jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności. Od zatrzymania osoby podejrzanej o posiadanie zabronionej substancji rozpoczyna się policyjne dochodzenie, a śledczy z referatu antynarkotykowego bielskiej komendy starają się ustalić źródło pochodzenia narkotyków. Celem jest zdjęcie z rynku jak największej ich ilości — aby przede wszystkim nie trafiały do dzieci i młodzieży – oraz ustalenie i doprowadzenie przed wymiar sprawiedliwości osoby zamieszane w nielegalny proceder.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy