Dewastacja na cmentarzu, policja szuka sprawców

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 23.10.2020 15:10, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Dewastacja na cmentarzu, policja szuka sprawców

W nocy z 22 na 23 października nieznany sprawca lub sprawcy dokonali dewastacji muru cmentarnego przy ul. Grunwaldzkiej. Wandale zamalowali i zniszczyli odnawiane i odrestaurowane fragmenty płotu cmentarnego.

Renowacja bramy i ogrodzenia jest bardzo kosztowna. Z niemałym wysiłkiem, w tych trudnych czasach, zebraliśmy środki na konieczny remont. Kiedy cieszyliśmy się, że już duży etap prac mamy za sobą, w ciągu jednej chwili ktoś zniweczył nasze starania. Teraz będziemy musieli wykonać wiele prac ponownie - informuje ks. proboszcz Antoni Młoczek z parafii św. Mikołaja. – Cmentarz to miejsce wyjątkowe, na którym spoczywają nasi rodzice, nauczyciele, przyjaciele. Staramy się przywrócić jego estetykę, aby mogli tam godnie spoczywać. Nieodpowiedzialna osoba bez żadnej refleksji dokonała zniszczeń. Z tego powodu sprawę zgłosiłem na policję - dodaje ks. Młoczek.

Stróże prawa rozpoczęli dochodzenie.

Cmentarz jest stale modernizowany i już niedługo cały jego teren obejmie monitoring.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy