Dostali policyjne dozory za posiadanie narkotyków

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 05.05.2020 09:30,

Policjanci zatrzymali 33 i 35-latka, mieszkańców powiatu bielskiego, którzy posiadali amfetaminę.

Dostali policyjne dozory za posiadanie narkotyków

W piątek wieczorem mundurowi z Komisariatu Policji w Jasienicy patrolowali okolice nieczynnego torowiska w Jaworzu. Ich uwagę zwróciła zaparkowana w ustronnym miejscu skoda, w której siedziało dwóch młodych mężczyzn. Nie potrafili logicznie wyjaśnić celu swojej podróży i tego, co tam robili. Mundurowi zauważyli w oddali jeszcze dwóch mężczyzn, którzy oddalali się torowiskiem.

Policjanci, podejrzewając, że mogło dojść od przestępstwa, powiadomili dyżurnego z jasienickiego komisariatu, który skierował na miejsce dodatkowy patrol. Policjanci dotarli do oddalających się torami mężczyzn i wylegitymowali ich. W samochodzie, którym cała czwórka przyjechała do Jaworza, ukryte było zawiniątko z kilkoma porcjami amfetaminy. Kontrola osobowej skody wykazała też, że od dawna nie ma ona obowiązkowego ubezpieczenia i ważnego przeglądu technicznego. Stróże prawa zatrzymali dowód rejestracyjny i powiadomili Fundusz Gwarancyjny.

Podczas przeszukania mężczyzn, przy 35-latku policjanci znaleźli jeszcze ponad 16 gramów amfetaminy. Stróże prawa z referatu antynarkotykwoego bielskiej komendy ustalili do kogo należało schowane w samochodzie zawiniątko. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie podejrzewany o ich posiadanie 33-latek usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, za które grożą mu 3 lata za kratami. Jego o 2 lat starszy znajomy usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, za co może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Obydwaj podejrzani zostali decyzją prokuratora objęci policyjnym dozorem.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy