Dwie kobiety oszukiwały pracowników banków

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 08.09.2020 17:04,
Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął już do żywieckiej prokuratury. Obu kobietom grozi kara nawet 8 lat więzienia.
Dwie kobiety oszukiwały pracowników banków
Policjanci z Rajczy zakończyli postępowanie prowadzone przeciwko dwóm mieszkankom powiatu żywieckiego. Kobiety wprowadziły w błąd pracowników banków i uzyskały kredyty, których następnie nie spłacały. Suma zaciągniętych przez nie zobowiązań to kwota blisko 30 tys. zł.

Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął już do żywieckiej prokuratury. Obu kobietom grozi kara nawet 8 lat więzienia.


Policjanci z Rajczy otrzymali informację, że dwie mieszkanki powiatu żywieckiego najprawdopodobniej celowo wprowadziły w błąd pracowników banków i zaciągnęły pożyczki, których później nie spłacały. Śledczy rozpoczęli w tej sprawie postępowanie i gromadzili materiał dowodowy.

Jak wynika z akt sprawy, 39-latka i jej 67-letnia koleżanka w dwóch bankach zaciągnęły pożyczki, zatajając przed pracownikami banku fakt, że jedna z nich nie miała zdolności pożyczkowej. Podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem banku, 39-latka podawała się za straszą koleżankę i gwarantowała możliwość i zamiar spłaty pożyczki. Kobiety uzyskały w ten sposób blisko 30 tys. zł. Jednak z zaciągniętego zobowiązania nie wywiązały się i nie spłacały pożyczki. Obie usłyszały zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mi kara nawet 8 lat więzienia.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy