Dwie nowe karetki z komorą ochronną dla bielskiego pogotowia

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 16.03.2020 10:44, foto: Bielskie Pogotowia Ratunkowe
Bielskie Pogotowie Ratunkowe kupiło w ostatnich dniach dwie nowe karetki - Fiat Ducato.
Dwie nowe karetki z komorą ochronną dla bielskiego pogotowia

- Zakup ambulansów w pełni wyposażonych, wraz z noszami bariatrycznymi, to kolejny krok w stronę mieszkańców Bielska Białej, oraz powiatu Bielskiego - mówi kierownik zespołów wyjazdowych i dyspozytorni Wojciech Biela.

Ratownicy medyczni, oraz osoby pracujące w ochronie zdrowia, w czasie obecnej pandemii, to ludzie którzy w pierwszej kolejności wystawieni są na kontakt z potencjalnie zakażonym, a więc ryzyko ich pracy, które na co dzień i tak jest spore, w chwili obecnej wzrasta. Dlatego też oprócz zakupu karetek został zakupiony BIO-BAG, oraz uruchomiony dodatkowy zespół, który wozi pacjentów potencjalnie zakaźnych.

- Staramy się w całej tej sytuacji, by każdy z naszych pracowników, jak również pacjentów czuł się bezpiecznie i pewnie. BIO - BAG to komora ochronna, która może być używana na dwa sposoby. pierwszy to tryb podciśnienia, stosowany w celu ochrony środowiska zewnętrznego od zakażonego pacjenta - tu odbywa się transport osoby podejrzanej o nosicielstwo zakażenia. Drugi nadciśnienia stosowany do ochrony pacjenta przed skażonym środowiskiem zewnętrznym - informują w bielskim

Sytuacja w jakiej znalazła się Europa w tym Polska, nie jest czymś typowym. Nie mniej jednak pragnę zapewnić iż wszyscy pracownicy Bielskiego Pogotowia Ratunkowego postawieni są w stan najwyższej gotowości. Niesiemy pomoc w stanach bezpośredniego zagrożenia życia, a sprzęt którym dysponujemy znacznie ułatwia nam pracę, oraz zapewnia stabilność i jakość usług świadczonych na najwyższym poziomie, wg posiadanej wiedzy.


źródło: Bielskie Pogotowie Ratunkowe

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy