Dwóch 15-latków z Bielska-Białej kradło seryjnie rowery

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 28.04.2020 13:39,
Kryminalni z trzeciego komisariatu i policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości nieletnich zatrzymali dwóch 15-latków z Bielska-Białej, którzy wspólnie skradli 4 rowery o łącznej wartości kilku tysięcy złotych.
Dwóch 15-latków z Bielska-Białej kradło seryjnie rowery

Kryminalni z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej w niedzielę po południu weszli w posiadanie informacji o 15-latku, który miał dokonać kilku kradzieży rowerów na terenie Bielska-Białej, a skradzione jednoślady przechowywać w jednej z piwnic w bloku na Osiedlu Wojska Polskiego.

Ich informacje się potwierdziły. Policjanci zastali zaskoczonego 15-letniego mieszkańca Bielska-Białej. Miał on w sumie cztery rowery, których pochodzenia nie potrafił wyjaśnić. Podczas rozmowy z kryminalnymi szybko przyznał, że ukradł je razem z jednym ze swoich rówieśników.Dwa z rowerów pochodziły z kradzieży z włamaniem do piwnic w blokach, a dwa pozostałe skradli, wykorzystując nieuwagę ich właścicieli. Stróże prawa zabezpieczyli skradzione jednoślady, a podejrzewany o ich kradzież 15-latek trafił do policyjnej izby dziecka. Sprawą kradzieży i ustalaniem do kogo należą, zajęli się policjanci zwalczający przestępczość nieletnich z bielskiej komendy i dzielnicowi. Właściciele rowerów nie zdążyli jeszcze bowiem zawiadomić Policji o stracie. Kiedy do ich drzwi zapukali policjanci, nie kryli zdziwienia ze sprawnego działania stróży prawa.


Policjanci z bielskiego wydziału prewencji zwalczający przestępczość nieletnich szybko ustalili wspólnika zatrzymanego nieletniego. Był nim 15-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Został zatrzymany i umieszczony w policyjnej izbie dziecka. Śledczy przedstawili obydwu nieletnim sprawcom czynów karalnych po dwa zarzuty kradzieży z włamaniem i dwa zarzuty kradzieży, których dopuścili się wspólnie i w porozumieniu. Za ich popełnienie mogą trafić nawet do poprawczaka. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem sędzia rodzinny.

- Wciąż poszukujemy właściciela czwartego z odzyskanych przez policjantów roweru marki Kellys koloru szarego. Jego właściciela prosimy o kontakt z Komisariatem Policji III w Bielsku-Białej przy ul. Traugutta 2c, tel.47 857 03 00 - informują bielscy policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy