Dwóch seniorów z Bielska-Białej przekazało oszustom ponad 100 tys. zł!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 08.04.2022 12:49,
Oszuści nie dają o sobie zapomnieć.
Dwóch seniorów z Bielska-Białej przekazało oszustom ponad 100 tys. zł!

Wczoraj w godzinach porannych do 84-letniego mieszkańca Bielska-Białej zadzwoniła oszustka podająca się za jego córkę. Kobieta twierdziła, że jest w banku i pilnie potrzebuje znacznej sumy gotówki, którą musi wpłacić na konto. Następnie słuchawkę przekazała wspólniczce w oszustwie, rzekomej pracownicy banku, która potwierdzała jej słowa.

Kobiety nakłoniły 84-latka do przekazania gotówki kurierowi, któremu senior w umówiony z nimi sposób przekazał gotówkę w złotówkach i dolarach o równowartości ponad 80 tysięcy złotych.

Po południu do 78-letniej mieszkanki Bielska-Białej zadzwonił oszust podający się za pracownika banku, twierdził, że właśnie u niego w placówce jest jej córka, która potrzebuje pilnie znacznej sumy pieniędzy. Seniorka dała się wciągnąć w pułapkę i przekazała kurierowi blisko 27 tysięcy złotych.

- Przestrzegamy przed tymi popularnymi metodami oszustwa. Policjanci, prokuratorzy czy pracownicy banków telefonicznie nigdy nie proszą o przekazanie im pieniędzy, danych dotyczących tożsamości ani loginu i hasła do bankowości elektronicznej.

Apelujemy również do prawdziwych wnuczków i członków najbliższej rodziny, by dbali o częsty kontakt ze swoimi seniorami; rodzicami i dziadkami. Jeśli prawdziwy wnuczek będzie pamiętał o swojej babci lub dziadku, wtedy taki senior będzie zdecydowanie trudniejszym celem ataku oszustów i będzie miał szanse zorientować się, że dzwoni do niego oszust

- informuje bielska policja

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy