Dzielnicowy i komendant komisariatu po służbie zatrzymali nielegalny rajd motocrossami

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 15.06.2020 16:00,
Policjanci z Komisariatu Policji w Szczyrku udowodnili, że policjantem jest się całą dobę.
Dzielnicowy i komendant komisariatu po służbie zatrzymali nielegalny rajd motocrossami
Dzielnicowy ze szczyrkowskiego komisariatu wracał już tego popołudnia po zakończonej służbie do domu. W rejonie ulicy Widokowej w Szczyrku zauważył 5-ciu kierujących motocrossami, z których część miała zdemontowane, a cześć zakryte tablice rejestracyjne. Policjant pojechał za nimi.

Kiedy kierujący jednośladami zatrzymali się na jednym z parkingów pobliskiego sklepu, policjant pokazał legitymację i przedstawił się zaskoczonym motocyklistom. Po chwili na miejsce dotarł komendant ze szczyrkowskiego komisariatu, nadkom. Jerzy Bujok, który również wracał już po zakończonej służbie do domu i zauważył swojego dzielnicowego interweniującego wobec mężczyzn. Stróże prawa podjęli wspólnie interwencję i powiadomili dyżurnego Komisariatu Policji w Szczyrku, który na miejsce skierował mundurowych służących tego dnia na drugiej zmianie.Kontrola drogowa potwierdziła początkowe podejrzenia policjanta. Trzy jednoślady nie były w ogóle dopuszczone do ruchu, a jeden z jadących nim kierowców nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. Dwaj pozostali kierujący celowo zdemontowali tablice rejestracyjne, a ich motocykle nie były wyposażone w obowiązkowe urządzenia. Mężczyźni w wieku od 30 do 43 lat zostali ukarani mandatami karnymi na kwotę 3 tys. zł.

- Rozjeżdżanie szlaków i ścieżek górskich to jeden z najczęściej zgłaszanych problemów przez mieszkańców i włodarzy miejscowości górskich. Powodują oni nie tylko szkody w leśnej infrastrukturze i górskiej przyrodzie, ale swoją niebezpieczną jazdą powodują zagrożenia dla innych turystów. Dla sprawców tych wykroczeń nie będzie pobłażania - podkreślają bielscy policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy