Ewakuowano pacjentów domu opieki, nowe zakażenia w regionie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 02.05.2020 13:44,
Nowe informacje z Podbeskidzia.
Ewakuowano pacjentów domu opieki, nowe zakażenia w regionie

Według danych sanepid z 2 maja kolejni mieszkańcy mają pozytywny wynik pod kątem obecności koronawirusa:

- 3 mieszkańców powiatu żywieckiego (starszy mężczyzna i 2 kobiety: młoda i w sile wieku),

- mieszkanka powiatu cieszyńskiego w sile wieku,

- mieszkaniec Cieszyna w sile wieku,

W sumie na terenie województwa śląskiego stwierdzono do tej pory 2446 zakażeń Covid-19

W najnowszych danych wiadomo, że w szpitalu zmarł 75-letni mieszkaniec Żywca, a powodem był koronawirus.

54 kolejne osoby wygrały walkę z koronawirusem. 9 z nich dochodziło do zdrowia w szpitalach i na oddziałach zakaźnych pod opieką medyczną w naszym województwie. Reszta mieszkańców leczyła się w domach pod nadzorem sanepidu i lekarza chorób zakaźnych. Najmłodszy mieszkaniec ma 2 lata – to malutka mieszkanka Bielska-Białej, najstarszy 79 – to mieszkaniec powiatu lublinieckiego.

Łącznie w województwie śląskim wyzdrowiało 514 osób.

Ewakuacja w domu opieki w Czernichowie

Przez całą noc karetki systemowe z Częstochowy, Sosnowca i Katowic transportowały zakażonych pensjonariuszy do wszystkich szpitali zakaźnych (Tychy, Racibórz i Gliwice) oraz do oddziałów zakaźnych na terenie województwa. 41 osób trafiło już pod opiekę lekarzy, 4 osoby w dobrym stanie przewieziono do izolatorium w Goczałkowicach. Po kolejnym przebadaniu pozostałych pensjonariuszy zdecydowano o przewiezieniu do szpitali 9 niezakażonych osób, które jednak wymagały hospitalizacji, 4 kolejnych do izolatorium. Trwa transport pozostałych osób z wynikiem dodatnim oraz 5 kolejnych pensjonariuszy bez wirusa, którzy również czekają na przewiezienie do szpitala w Bielsku-Białej.

W ośrodku działają od wczoraj ratownicy GOPR, księża z Krakowa, pielęgniarki, żołnierze, wolontariusze, ochotnicy - ratownicy medyczni zadysponowani przez wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka – łącznie ok. 25 osób, którzy zabezpieczają pozostałą setkę pensjonariuszy. Wojewoda wydał także 12 decyzji dla personelu medycznego, który pracował do niedawna w czernichowskiej placówce – 2 pielęgniarki już się stawiły. Na miejsce jedzie dwóch psychologów ze szpitala MSWiA.

- Pracownicy bielskiego pogotowia ratunkowego przeprowadzili dekontaminację 20 pomieszczeń, dziś będzie trwał proces odkażania prowadzony przez państwową straż pożarną. Wojsko transportuje środki ochrony bezpośredniej ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego na miejsce - informuje Sląski Urząd Wojewódzki.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy