Fałszywy policjant oszukał bielszczankę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 18.01.2023 12:21,
Fałszywy policjant wyłudził wczoraj przeszło 13 tysięcy złotych od 85-letniej mieszkanki Bielska-Białej.
Fałszywy policjant oszukał bielszczankę
We wtorek (17.01) 85-letnia bielszczanka odebrała telefon stacjonarny. W słuchawce usłyszała głos mężczyzny, który podając się za jej wnuka, oświadczył, iż jadąc samochodem, spowodował wypadek drogowy, potrącając ciężarną kobietę, której życie jest zagrożone.

Po chwili rozmowę przejął inny mężczyzna przedstawiając się jako funkcjonariusz Policji. Oświadczył, iż w związku ze spowodowanym przez wnuka wypadkiem potrzebna jest kwota w wysokości 120 tysięcy złotych lub biżuteria.

Przekazanie kosztowności spowoduje, iż o zdarzeniu nie zostanie powiadomiona prokuratura, a wnuk wyjdzie na wolność. Seniorka oświadczyła, iż posiada niewiele przeszło 13 tysięcy złotych i tyle może przekazać, na co oszust się zgodził. Po chwili pod blok podeszła nieznajoma kobieta, której 85-latka przekazała wskazaną kwotę.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy