Goprowcy ratowali poszkodowanych turystów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 06.10.2020 10:32,
Goprowcy ratowali poszkodowanych turystów

W weekend ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR wyjeżdżali do 10 wypadków. Interweniowali dyżurni z CSR, Hali Skrzyczeńskiej, Markowych Szczawin i Hali Miziowej. Zabezpieczali urazy: głowy, obojczyka, barku, miednicy, kręgosłupa, złamania i kontuzje stawów kończyn dolnych oraz udzielali pomocy turyście z niewydolnością krążeniową.

Wczoraj ratownicy pełniący dyżur w CSR otrzymali zgłoszenie o nagłym zatrzymaniu krążenia u starszego mężczyzny pomiędzy Równicą a Orłową. W drodze na miejsce zdarzenia zabrali zadysponowany Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety życia turysty nie udało się uratować.

na zdjęciu: Hala Miziowa, 3.10.2020. Ewakuacja w noszach Kong oraz transport quadem turystki, która w rej. Pilska doznała urazu kończyny dolnej.

źródło: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy