Grupa SPEED złapała pijanego pirata drogowego

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 07.05.2020 11:06,
Jechał z prędkością 165 km/godz
Grupa SPEED złapała pijanego pirata drogowego
Policjanci z cieszyńskiej drogówki, którzy działają w śląskiej grupie SPEED, podczas patrolowania dróg powiatu w niedzielny poranek, zauważyli samochód, którego kierowca znacznie przekroczył prędkość. Natychmiast ruszyli za nim pościg, aby go zatrzymać. Podczas silnie padającego deszczu i śliskiej nawierzchni drogi, kierujący bmw mężczyzna, nie zważając na bardzo trudne warunki atmosferyczne, jechał z prędkością 165 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.


Dodatkowo nie stosował się on do obowiązku jazdy prawą stroną jedni. Mundurowi włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne, ale kierowca bmw, w związku z warunkami atmosferycznymi, nie od razu zareagował.

Dopiero po chwili zorientował się, że jest ścigany przez policję i zatrzymał pojazd. Fakt, że nie doszło do tragedii, można uznać za niebywałe szczęście, ponieważ badanie stanu trzeźwości 18-letniego mieszkańca powiatu cieszyńskiego wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Dodać należy, że nietrzeźwy kierowca przewoził czterech pasażerów w wieku od 18 do 19 lat.

Skrajnie nieodpowiedzialnemu mężczyźnie, za kierowanie w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy i poważne konsekwencje finansowe.

źródło: KPP Cieszyn

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy