Inauguracja szkoły nauki jazdy i toru manewrowego

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 01.12.2021 13:33,
Inauguracja szkoły nauki jazdy i toru manewrowego
30 listopada w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej oficjalnie zainaugurowano powstanie szkoły nauki jazdy i toru manewrowego. Symboliczną wstęgę trzymaną przez zastępcę prezydenta Piotra Kucię i dyrektora szkoły Janusza Bereka przecięli uczniowie Samochodówki.


Pierwszy przejazd egzaminacyjny z wynikiem bardzo dobrym przejechał zastępca prezydenta Piotr Kucia.

– Za naszych szkolnych lat zapisanie się na kurs i zrobienie prawa jazdy było marzeniem, które bardzo trudno było zrealizować. Teraz młodzież tej szkoły będzie miała taką możliwość w swojej placówce. Są tutaj odpowiednie warunki, a i nazwa szkoły zobowiązuje - podkreślał zastępca prezydenta Piotr Kucia.

W bielskim Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących przygotowania do uzyskania prawa jazdy rozpoczynają się tak naprawdę w drugiej klasie.

- Mamy obecnie pięć kierunków, na których uczniowie mogą zdobywać uprawnienie do kierowania pojazdami kategorii B. Wyższe kategorie na razie uczniowie zdobywać będą poza szkołą. Dzięki zgodzie władz miasta poszerzyliśmy swoją ofertę i będziemy mogli ułatwić zdobywanie tych dodatkowych kwalifikacji naszym uczniom na terenie szkoły - informował dyrektor ZSSiO w Bielsku-Białej Janusz Berek.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy